החלטתי לעשות קצת סדר במגוון המטורף של כל-מי-ששייך למשפחה, והבאתי לכם כאן את עשרת הסוקולנטים הכי אהובים.
(תמונה למעלה ע”י lan deng מ Unsplash)

01. נצחה (Aeonium)

סוקולנטים דמויי שושנה, בעלת עלי כותרת שעווניים ומבריקים בצבעי ירוק, בורדו, ושחור – חלקם נמוכים וחלקם גדלים לשיחים. בשונה מרוב הסוקולנטים, הניצחה מעדיפה אדמה מעט לחה ולכן תעדיף מיקס אדמת שתילה ופרלייט (מאשר מיקס שמיועד לסוקולנטים), אבל עדיין שימו לב להשקייה.

02. הוורטיה (Haworthia)

עלים זקופים ומחודדים, חלקם מקושטים בעיטורים לבנים – כך תזהו את הוורטיה. במידה והעלים מקבלים גוון צהוב, זהו סימן ליותר מדי שמש. לעומת זאת, אם החשיפה לשמש קטנה מדי, צבעם הירוק של העלים יראה דהוי וחיוור. במהלך ההשקייה אסור לתת למים להיאסף בין העלים.

03. כפנית / אכיוורה (Echeveria)

סוקולנטים דמויי שושנה, בעלת עלים שמנמנים ואינספור גוונים. האכיוורה זקוקה לסביבה מוארת. במידה ולא תקבל מספיק אור, היא תגדל ותתארך לכיוון האור. בנוסף, היא מעדיפה תנאי חום ויובש, ולכן מומלץ לא למקם אותה במקומות לחים כמו חדר האמבטיה.

04. צורית (Sedum)

רוב הסוקולנטים במשפחה מגוונת זו הם דמויי שושנה, חלקם משתרעים וחלקם זקופים, עלים מחטניים או שמנמנים (שמחליפים בשמש את צבעם לאדום), ועלי כותרת המכוסים באבקה בגווני כחול-אפור (כולנו מתפתים לגעת בהם אבל זהירות כי הצבע יורד והעלים עדינים מאד ועלולים ליפול במגע). בתנאי אור טובים, הצמיחה צפופה

05. קוטילדון (Cotyledon)

הסוקולנטים במשפחת קוטילדון מתוקים להפליא. חלקים או שעירים – צורות העלים מגוונות בצבעי ירוק או אפור, וקצוות משוננים המזכירים כפות ידיים שמנמנות.

06. אלויי (Aloe)

העלים של משפחת האלויי מחודדים ולעיתים קוצניים. צורות הצמחים מגוונות – דמויי שושנה או זקופים וארוכים.

07. סמפרויוום (Semprevivum)

משפחה המאופיינת בקבוצות צפופות של סוקולנטים דמויי שושנה, בעלת עלי כותרת מחודדים בקצוות.

08. ניצנית (Kalanchoe)

אי אפשר להשאר אדיש למראה הניצנית – תראו את העלעלים הקטנטנים שמעטרים אותה… זהירות עם חשיפה לאור שלא יצרבו.

09. קרסולה (Crassula)

משפחת קרסולה חביבה עלי במיוחד. הצורה הנפוצה ביותר מאופיינת בעלים מיוחדים, הצומחים בשכבות אחד על גבי השני באופן סימטרי לאורך הגבעול. מעבירים בי הרגשה של ריקוד ותנועה.

10. סביון (Senecio)

משפחת סוקולנטים בעלי צורות מגוונות וגבעולים ארוכים – ניצבים וזקופים או רכים ונשפכים. העלים בשרניים בצבעים ירוקים וכחלחלים, ויש אפילו מפוספסים. עודף מים וקור יגרמו לשורשים ולצמחים להרגיש רכים למגע. בתקופת הקיץ ניתן לחתוך ייחורי גבעולים ולשתול בעציץ עם אדמה בעלת ניקוז גבוה.

זה די פשוט לגדל סוקולנטים… ברגע שמכירים את כל הטריקים.
רוצים לדעת איך לטפל בסוקולנטים?

תרגישו חופשי לשאול שאלות ולשתף טיפים