הרומן שלי עם אסתטיקה התחיל בגיל צעיר. מרישומי אופנה ללימודי עיצוב גרפי, עיצוב דיגיטלי, וצילום. משם חקרתי במשך 10 שנים את עולם עיצוב הפנים והארכיטקטורה בבלוג שלי Busyboo.com.

תמיד הרגשתי חיבור גדול לטבע. את יופיו האינסופי לכדתי בעדשת המצלמה. מכיוון שמאז ומעולם גרנו בשכירות נמנעתי מלהשקיע בנכס שאינו שלנו והסתפקתי בעציצים. גינה אמיתית נשארה תמיד בגדר חלום.

עד שיום אחד פשוט החלטתי שאני מתחילה. אמרתי לעצמי שאין לי מה להפסיד ואני אלמד תוך כדי עשייה. קראתי ספרים, ראיתי עשרות סרטונים, והתייעצתי עם יודעי דבר. בסוף כל יום עבודה ובסופי שבוע בניתי ערוגות ירק, יצרתי שבילים, הנחתי צינורות השקייה וטפטפות, עדרתי, סחבתי, שתלתי.. בקיצור עבדתי קשה. לאט לאט הגינה התחילה לקבל צורה, הצמחים נקלטו, חיים התחילו, ציפורים ופרפרים הצטרפו לחגיגה. הרגשתי שמחה גדולה וסיפוק אדיר.

“מה שהתחיל כאהבה גדולה הפך לדרך חיים. לגעת באדמה, לשתול, לגזום, לטפל ולהתבונן – אלה הרגעים האהובים עלי ביותר. ברגעים אלו אני מניחה לכל המחשבות ומרגישה הכי אני.”


כמעט שנה אחרי (ובזכות הטעויות שעשיתי בדרך) אני משקיפה על הגינה מחלון פינת האוכל ומתענגת על כל היופי הזה. איך במשך שנים הסתפקתי בפיסת אדמה שוממה, הקשבתי לכל התירוצים שלי למה לא, וכמעט מנעתי מעצמי את ההרגשה הנפלאה הזו. עד היום אני שואלת את עצמי איך לא עשיתי את זה קודם…

זו אחת הסיבות שיצרתי את פלנטס – לתת השראה ורעיונות, לשתף אתכם בכל הידע והנסיון שאספתי, ולעודד אתכם ליצור את גינת החלומות שלכם. אם אתם בעניין אבל עדיין מהססים – פשוט תתחילו. מעונה לעונה תלמדו להכיר את עולמם המרתק של הצמחים, תתחברו לאדמה, לשלווה, ולאני שלכם.

בהמון אהבה, ורד.